Yandex Browser

İnternette ilginizi çeken konular sizi bulsun istemez misiniz?

Haber okumak, merak ettiğiniz bir konuda makale veya blog yazısı aramak internet kullanmamızın temel sebeplerinden biri oldu. Hem akıllı telefonlar hem de bilgisayarlarımızda güncel olayların nabzını tutmaya, sosyal medyada merak ettiğimiz kişileri, yerleri takip etmeye, en son dedikoduları öğrenmeye sıkı sıkıya bağlıyız! E haliyle de bilgi ve içerikleri hızlıca tüketir hale geldik. Peki bambaşka bir teknoloji olsa da tarayıcınızı açtığınızda ilgi duyduğunuz konuları önünüze getirse… Şahane olmaz mıydı? Kesinlikle evet!

Gezdiğiniz sitelerden sizin ilgi duyduğunuz konuların anlaşılması ve bu konularla ilgili içeriklerin yer aldığı yazıların size önerilmesi, sizin gözünüzden kaçan ama teknolojinin gözünden kaçmayan bir sistemin olması oldukça yararlı olurdu. Bilginin, haberin önümüze gelmesine çok alıştık. Bu içerik bombardımanından ziyade sizin gerçekten ilgi duyduğunuz içeriklerin önünüze gelmesi büyük nimet. Örneğin seyahat ve yeme-içme bloglarını, sitelerini takip etmeyi seviyorsunuz. Hatta belki kendi çapınızda da bir seyyah ve gurmesiniz. Son tatil rotalarını keşfeden bir yazı belki de sizin o yaz yapacağınız tatiliniz için size fikir veriyor. O zaman size özel içeriklere, fotoğraf galerine, haberlere ihtiyacınız var.

İnternet kolaylıklar dünyasıysa bu teknoloji de sizin için önemli bir kolaylık. Artık ilgi duyduğumuz konuları tek tek aramaya bile gerek yok. Yapay zeka teknolojisiyle, zaten sizin gezdiğiniz siteleri belirleyip, özel algoritmasıyla süzgeçten geçirip benzer içerikleri sizin önünüze sunan bir sistem zaten var. İlginizi çeken konularla ilgili videoları, haberleri, makaleleri, kısacası internette sizin ilgi alanınıza uyan tüm içerikleri önünüze getiren bir teknoloji bu. Sizin neyi sevdiğinizi en yakınlarınızdan bile daha iyi anlayıp kendisine öğreten,sizin aradıklarınızı siz tarayıcınızı açar açmaz önünüze sunan bir servis; Yandex Zen.

Ziyaret ettiğiniz sayfalar ve belirttiğiniz özelliklere göre tarayıcınızı kişiselleştiren bu yapay zeka teknolojisi sayesinde ilgi duyduğunuz alanlardaki sizin belki de hiç göremeyeceğiniz içerikleri elde edebilirsiniz.

İhtiyacınız olan kaliteli içerik akışını daha tarayıcınızı açar açmaz elde edebilirsiniz. Yandex Zen ile kişiselleştirilmiş yayın akışından beslenerek ilgi duyduğunuz konular hakkında daha kolay ve hızlı biçimde bilgi edinirsiniz. Evet, internet işte şimdi size özel!

Yandex Zen'li, kaliteli ve güvenli tarayıcı Yandex Browser’ı indirmek için buraya tıklayın.

Yandex Browser blog sayfasındaki diğer yazıları buradan okuyun.