Yandex Browser

İnternette Karşınıza Çıkan Yabancı Dildeki Sayfalara Fransız Kalmayın!

Yabancı dilde bir makale internette karşınıza çıktığında üzülerek kapatmanıza hiç gerek yok. Yabancı dil bilmeyen kullanıcılar için bu yazıları ve bilgileri anlamanın çok kolay bir çözümü var. Artık hiçbir makaleye Fransız kalmanıza gerek yok.

Çevirmenlerin yerini robotların alacağını konuşulması boşuna değil. Yapay zeka çevirisi oldukça ileri gitti. Tabii Star Wars filmindeki tercüman robot C3-PO kadar ileri henüz gidemesek de internette okuduğumuz bir metnin Türkçe diline çevrilmesini tabii ki mümkün kılabiliyoruz.

Yabancı bir gazetenin makalesinin birebir olmasa da genelini anlayabilecek ve çıkarımlar yapabilecek düzeyde tek tıklamayla çevirmek oldukça basit.

Yandex Browser’da bulunan sayfa, kelime, veya sözcük çevirisi özelliği sayesinde anlamadığınız herhangi bir yabancı dildeki sözcüğü hemen çevirebilirsiniz. Böylece siz de isterseniz her gün Times okuyabilir, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ne paylaşmış anlayabilir ve bunları öğrenebilirsiniz.

Artık arkadaş ortamlarında yabancı dil bilmeden ortama, konuya, muhabbete Fransız kalmanıza gerek yok. Yandex Çeviri tabanlı çeviri yapabilen ve bunu sadece tek tıklamayla halleden Yandex Browser ile yabancı dil engelini ortadan kaldırabilirsiniz.

Merak ettiğiniz yabancı dildeki metinlere tek tıklamayla Türkçe olarak ulaşmak için Yandex Browser'ı indirin.